You are currently viewing Nasi w Hiszpanii

Nasi w Hiszpanii

Sukces w Hiszpanii !

W w dniach 6-8 grudnia trzy polskie ekipy reprezentowały barwy naszego kraju w prestiżowych regatach TROFEO ARMADA ESPAÑOLA które odbywały się w Hiszpani w Real Club De Regatas De Santiago de la Ribera..
Regaty naprawde trudne. Ścigały się 54 załogi z 7 różnych krajów. Pierwszego dnia brak wiatru, kolejnego bardzo nerwowo ponieważ 3 wyścigi odbyły się przy słabym wietrze 1-2B. Sporo załóg załapało kary od sędziego za pompowanie. Trzeciego dnia wiatr 6B w porywach do 30kn powodował że z wyścigu na wyścig zostawało coraz mniej zawodników. Połamane maszty i podarte żagle były efektem ścigania się z zawodnikami na najwyższym poziomie żeglarskim na SNIPE.
Po trzech dniach ścigania w tych ciekawych warunkach zająłem z Kacper Madoń 14 miejsce. Był to dla mnie szczególny sukces ponieważ pierwszy raz siedzieliśmy na naszym nowym sprzęcie od DB Marine sas który okazał sie piekielnie szybki. Nasi koledzy Karol Maciejewski z Adam Medal skończyli na 22 miejscu i gdyby nie wygięty maszt i rezygnacja z ostatniego wyścigu (bo naprawdę wiało🌊🌬) pewnie byli by kilka oczek wyżej.
Mniej szczęścia miał Piotr Slowik który złamał maszt w pierwszym wyścigu trzeciego dnia i zakończył na 34 miejscu.

Dodaj komentarz