Mistrzostwa Polski 2017

Opublikowano wtorek, 25 lipiec 2017

Mistrzostwa Polski w klasie Słonka / Jonh Broughton Trophy
21-13 lipca 2017 r.
Jacht Klub Wielkopolski Poznań

Na starcie Mistrzostw Polski w klasie Słonka oraz rozgrywanego równolegle Jonh Broughton Trophy stawiło się 20 załóg, wśród nich kilkoro topowych zawodników z Belgii, Włoch, Hiszpanii i Norwegii.  
W dwóch pierwszych dniach warunki pogodowe możnaby określić jako idealne, jednak kierunek wiatru i jego zmienność zaskoczyły nawet żeglarzy obytych z Jeziorem Kierskim! Stawka w każdym biegu mocno się tasowała, a ostatniego dnia jeszcze niemal wszystko mogło się zdarzyć - nawet w samej czołówce - gdyby nie fakt, że tego dnia zawodników zastała zupełna flauta.

Należy wspomnieć, że Komisja Regatowa na czele z Ewą Krzywiak oraz Komisja Techniczna również wspaniale walczyła ze zmiennymi wiatrami, starając się optymalnie ustawiać trasę. Udało się to za każdym razem niezwykle profesjonalnie!

Organizacja takiej imprezy jest sprawą wymagającą ogromnego zaangażowania, dlatego chcielibyśmy w sposób szczególny podziękować Rafałowi Zakrzewskiemu za stworzenie przemiłej atmosfery i pokazanie – naszym zacnym gościom zagranicznym - typowej polskiej gościnności.

Tak wspaniała impreza nie odbyłaby się bez pomocy sponsorów : Kingspan, Texol, Lotos ,MDM, Doppiek, Masarnia Brzostek, Mirek Błoch , Aravix  oraz olbrzymiego zaangażowania kolegów z Jacht Klubu Wielkopolskiego , wszystkim w imieniu zawodników również serdecznie dziękujemy. 

Wygrał Manu Hens z załogantem Andrys Therry z RYCB w Belgii, drugie i trzecie miejsce zajęła fantastyczna załoga Petersen Jan z Nathalie Janssens z VVW Belgium oraz Barth Janssens z Evą Jacobs z klubu SRNA.
Czwarte miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobyła załoga, która punktowo zrównała się z brązowymi medalistami  Jonh Broughton Trophy - Piotr Mańczak z Wiktorią Kocon, zdobyli oni równocześnie tytuł Mistrza Polski. Tytuł vice Mistrza Polski  otrzymali Jakub oraz Ewa Kulesza, brązowy medal wywalczyła załoga Łukasz i Piotr Sokołowscy.

Link do galerii zdjęć z Mistrzostw Polski 2017


Ewa i  Jakub
POL 29 973

Załączniki